השיכנוע

שכנוע

בבוקר זה משחרר אני מתוכי את כושר השכנוע

יכולתו של האדם לשנות הן עבור עצמו והן עבור אחרים את הנתונים ואת המצב נובעים לא פעם ממקום של חשש מאותו השינוי עבור אנשים רבים אשר עצם משמעות השינוי הלא ידוע והמרתיע גורם להם להירתע ולחשוש על ידי כך למעשה מונעים מעצמם את השינוי אשר כמובן הינו מבורך ונדרש ואולם למרות זאת, עדיין קיימים אנשים רבים אשר דוחים ומכחישים את הצורך בשינוי.

במקרים אשר קיים ספק ורתיעה, שם נדרשים סוכני השינויים אשר רובם ככולם רואים היטב את הקושי ואת החששות ואולם שליחותם המבורכת היא יכולתם לשכנע את אותם אנשים אשר חוששים מאותו השינוי ולגרום להם בסופו של תהליך לעשות את המעשה הנדרש והמבורך מבחינתם, תחילתו של שינוי שנגרם למעשה על ידי דחיפה משמעותית.

אותם אנשים אשר מוגדרים כסוכני שינויים לא בהכרח תמיד מודעים לייעודם המסוים ורבים מהם רק משוכנעים שניתנו בכושר שכנוע מפותח ולכן תחום התעסקותם הוא בדרך כלל כרוך וקשור ביחסי אנוש ואולם לא תמיד זה המצב ובדרך כלל אותם סוכני שינויים משוכנעים כי הם יודעים לקחת אחריות ולהוביל אנשים אחרים ואולם אותם סוכני שינויים במידה ולא יקפידו היטב על האחריות הרבה אשר ניתנה בידיהם, עלולים לחטוא לתפקידם המובהק ולקלקל קלקולים אשר יחולו בעיקר על אותם הללו אשר נעזרו בהם כסוכני השינויים שלהם.

האחריות המוטלת על אותם בני האור אשר נבחרו לשנות שינויים אצל אנשים מסוימים, אותה אחריות ראוי וצריך שתהיה בה לא מעט חמלה והכלה מאחר וביצוע שינויים אינם מובנים מאליהם עבור רוב האנושות המתקשה.

כאשר נפגשים שני אנשים אשר אחד מהם הוא סוכן שינויים ואילו השני מצוי על סופו של שינוי משמעותי שהרי בחיבור בין שניהם הינו מיידי וקוסמי, מה הכוונה?

שליחותו של האחד בעל כושר השכנוע ומצד שני הצורך באותה השליחות של האדם המשנה את דרכיו הינו צורך הדדי וכך שאותו אחד המשכנע, רואה בתהליך הזה אף הוא כאתגר משמעותי וכך יוצא שגם המשכנע וגם המשוכנע עוברים תהליך שלך חשיבה עמוק ומשמעותי אשר מוליך הסופו של דבר לאותו שינוי מיוחל ומבורך אשר מוטיב הן עם בעל השינוי עצמו והן עם אותו אדם אשר הוביל למעשה את תהליך ההכרה בשינוי עבור האדם השני וזוהי למעשה הושטת עזרה ממקום של חמלה וגמילות חסדים ואולם בעיקר ממקום של אמונה ביעוד ובכוונת הדרך המסוימת.

האדם המסוים בעל כושר השכנוע המפותח יודע בדרך כלל לאבחן ולהבחין באותם אשר צריכים את אותו השינוי המבורך עבורם ובעקבות כך יודע לחבר את אותו הצורך אל יכולתו המסוימת.

כאשר נדרשת התערבות של אדם מסוים אשר גורם לאדם אחר לעשות משהו אשר מתקשה אותו אדם לשכנע את עצמו שהרי באופן מסוים נוצרת כאן התנגדות חריפה מצד האדם המשוכנע מאחר ואם גמלה אצלו ההחלטה ולהתנגד לאותו מהלך, שהרי במידה והמשכנע איננו חזק אופי ונחוש במיוחד, שהרי אותם שכנועים לא בהכרח  יעזרו ואם אותו אדם משכנע אינו מסוגל להכיל את העובדה כי לעיתים השכנועים שלו יכולים להעיד ולהרתיע את הצד המשוכנע, שהרי יתקשה מאוד לשכנע ואף להצליח.

שתף מאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

עוד
מאמרים

העוצמתיות

העוצמתיות. האדם הבוטח והחזק, אותו אדם מסוים הנותן לעצמו את המקום החשוב ביותר עבור עצמו ואשר יודע בביטחון מלא כי יכול הוא להתמודד עם כל

קרא עוד »

הצניעות

הצניעות היא בראש ובראשונה דרך חיים אשר מאמינה בכל מאודה בזה שלמעשה כל האנשים שווים ואין בסממנים החיצוניים בכדי לשנות עובדה זו.

קרא עוד »

הפתיחות המחשבתית

ההבנה העמוקה והמשמעותית אשר אדם מסוים נותן לחייו מובילה אותו על פי רוב בדרכו הבטוחה אל עבר ייעודו. קיימים אנשים אשר אמונה מובילה אותם בדרכם

קרא עוד »