הדימוי העצמי

הדימוי העצמי

בבוקר זה משחרר אני מתוכי את הדימוי העצמי.

האדם המסוים העושה את דרכו הקסומה אל עבר מטרת העל שלו ואל עבר ייעודו, חש לא פעם כי קשה ומפרכת אותה הדרך וכך שמוצא הוא לנכון מעת לעת לערוך עצירות מסוימות על מנת לסקור את מצבו ואף לאבחן עבור עצמו את הסיטואציה המסוימת אשר מוגדרת היא באופן מסוים ואשר נותנת עבורו מענה ספציפי לגבי יכולותיו, מעשיו וייעדיו הכללים אשר מכוונים אותו אל עבר השגת ייעדיו, בין אם מודע הוא אליהם ובין אם לא, שהרי האלמנט המשפיע ביותר עבור אותו אדם הינה הדרך שבה הוא נתפס בעיני עצמו וכך שיכול הוא ללמוד באותו האופן ולקבל עבור עצמו את התשובות המדויקות ולשקף עבור עצמו את הדרך הנכונה תוך כדי הבנת המסלול ונקודות הציון בו.

באמצעות אותות וסימנים מסוימים יודע האדם לשאול את השאלות אשר מעסיקות אותו ביותר ונוגעות הן אודות הדימוי העצמי הגופני שלו, הדימוי העצמי המוסרי שלו, הדימוי העצמי האישי שלו, הדימוי העצמי המשפחתי שלו והדימוי העצמי החברתי שלו, כאשר כל החמישה הללו מסמנים עבורו במאפינים מסוימים אשר מדמים עבור אותו אדם מסוים את הנוכחות העצמית שלו ביחס לתחושתו שלו הפנימית ואת הדרך אשר בה הוא מאמין שהוא נתפס בעיני אותם אנשים אשר סובבים אותו כאמור הן במישור האישי והן במישור המוסרי, הן במישור המשפחתי והן במישור החברתי כאשר דימוי הגוף שלו למעשה הוא החזק והעוצמתי מכולם מאחר וזהו אחד הדברים אשר מהווים את סימן ההיכר הייחודי שלו, כמו למשל פניו ופרצופו ואף גובהו ומשקלו וצורתו האסתטית שהיא סימן ההיכר החיצוני שלו.

כל אותם אלמנטים ייחודים אשר מאפיינים את אותו האדם למעשה מהווים את מהותו ואת החיבור שלו הפנימי אל הווייתו ונשמתו ומהווים למעשה את תשתית הקיום של האדם, כל אדם אשר עושה את דרכו אל עבר מטרתו ואל עבר ייעודו המסוים והספציפי אשר נקבע לו.

כאשר הדימוי העצמי של אותו האדם נמצא במדד גבוה עבורו שאז ביטחונו העצמי ואף יכולותיו המעשיות באות לידי ביטוי באופן חיובי עבורו ואילו במידה והדימוי העצמי המסוים שלו נמצא במדד נמוך עבורו שאז ביטחונו העצמי ואף יכולותיו המעשיים באים לידי ביטוי באופן שלילי, מעכיר ומקולקל ואף מקלקל עבורו.

משמעות הדברים הללו למעשה, במידה ואותו אדם אכן מודע לאותם אלמנטים שאז בנקל יוכל אותו אדם למקם את עצמו, את ביטחונו העצמי ואף את המדד הנכון והמדוייק ביותר אל מול עיניו, כך שיהווה עבורו הנחיה.

כל חמשת האלמנטים אשר מהווים את כלל האלמנטים אשר מהווים את כלל משמעות הדימוי העצמי אשר נותן לאותו האדם את ההנחיה ואת ההדרכה אודות הפרטים שאותם צריך ואף יכול ואמור הוא לשנות ואף לשפר על מנת שהדימוי העצמי, כלומר הדרך שבה נתפס הוא בעיני עצמו יהיה חיובי ואף מועיל ומעצים ולא שלילי, מדכא ומוריד שאז משמעות הדברים הינה כי עליו לאזן עבור עצמו ולטפל בד בבד באותו האופן בדימוי הגוף שלו ובמשמעויות הנוספות שלו כגון האם הדבר שאותו מחשיב הוא למשמעותי ביותר עבורו, האם באמת משמעותי הדבר או שמה "הכל בראשו" של אותו אדם והאופן שבו נתפס הוא בעיני אחרים יכול לשקף עבורו כיצד הוא נתפס בעיני עצמו ממש כמו תמונת ראי.

כאמור, הפערים המסוימים אשר במידה וכנה אותו אדם עם עצמו ויודע לדיק עבור עצמו ביחס לתמונה הניבטת אליו כאשר עורך הוא חשבון נפש הן בדימוי העצמי הגו]ני שלו, הן בדימוי העצמי המוסרי שלו שאמור לבדוק עם עצמו אם אמות המידה שלו לגבי אופן התנהגותו ומעשיו עולים בקנה אחד עם אמונתו וערכיו המולדים והסביבתיים, הן בדימוי העצמי האישי שלו ובו בה לידי ביטוי האופי ותכונותיו המסוימות של אותו אדם באם הוא פרפקציוניסט או לא, או האם הוא עקשן ונחוש או לא, ועוד ועוד אלמנטים אשר משקפים עבורו איך הוא נתפס בעיני עצמו, הדימוי העצמי המשפחתי ומקומו בתוך הקן הגרעיני שלו והיכן מצוי הוא בעיני עצמו מול משפחתו והבית התומך וכמובן במישור החברתי וכיצד נתפס הוא בעיני החברה, מקום עבודתו ועוד…

שתף מאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

עוד
מאמרים

תקשור בנושא השיגרה

השיגרה

כוחה של השיגרה היא להמחיש את כוחם של הדברים אשר הינם מובנים מאליהם ואשר לא מוערכים מספיק. השיגרה מאפשרת לאדם להבין כי במידה והוא מרגיש

קרא עוד »
תיקשור בנושא הצורך להצדיק

הצורך להצדיק

כאשר עושה האדם טעות, אין הוא מסוגל להפסיק ולהצדיק את טעותו. תכונה אנושית היא אך מאוד מיותרת. טעות הינה התנהגות אנושית מקובלת, אך אין לאדם

קרא עוד »

האדישות

האדישות. האדם המסוים אשר קליפתו החיצונית והמעטה אשר עוטה הוא באופן מובהק הינה האדישות. יכולתו של אדם מסוים לשלוט על כפתור העוצמה של רגשותיו וברגע

קרא עוד »