ההסכמים

ההסכמים.

סיכום הדברים כפי שסוכמו על ידי כמה צדדים ומהווים הדברים סגורים וחתומים ומקובלים על דעתם של כל הנוגעים בדבר ומהווה הסכם זה תחילתו של מהלך עסקי מסוים או שמה סיכום של עסקה אשר שני הצדדים בה משנים את חייהם ללא הכר, או שרק הסכם סטנדרטי מסוים אשר לא ממש משנה משהו אולם זהו עדיין הסכם אשר מסכם מספר דברים ומספר עובדות עבור מי שמיצג את נושא המסמך ועבור מי שחתום עליו, שהרי שני הצדדים מהווים גורם מסוים אשר נוצר ביניהם קשר על ידי אותו הסכם, ונוצרה בין השנים מחויבות מסוימת הבאה לידי ביטוייה באותו הסכם.

בדך כלל כאשר שני צדדים חותמים על הסכם אומר הדבר כי קיימים להם אינטרסים משותפים ויש להם עניין משותף ואולם לעיתים אחד הצדדים חותם על ההסכם מבלי לדעת כי הצד השני מערים עליו ביודעין.

בדרך כלל, קיימים בהסכמים שבהם צד אחד או שני הצדדים מעוניינים בכך, סעיפים המאפשרים להם להשתחרר מן ההסכם המסוים ומצוין גם המחיר במידה ויש כזה לצורך ההשתחררות ממנו.

בנוסף קיימים עוד מספר אלמנטים בהסכם כזה שבו מובאים התנאים השונים בו כגון תנאי התשלום, תנאי אספקת הטובין ותנאי ההפרות היסודיות באותו הסכם, כאלה שאמורים לתת לכל הנוגעים בדבר אפשרויות שונות ומשונות לגבי תנאי ההסכם הן עבורם והן עבור כל מי שהינו חלק מן ההסכם.

הסכמים אמורים לתת לשני הצדדים את האחיזה החוקית בעסקה שנעשתה או בסיכום עסקי המוביל לעסקה עתידית.

קיימים כמובן גם הסכמים מדיניים אשר מהווים סיכום של חוקים ותקנות שונות בין מדינות שונות ואשר מפרטות את הסיכום והתנאים העסקיים והמדיניים בין שתי המדינות וכמו כן קיימים הסכמים בנושאים שונים ואף מגוונים בין תאגידים ובין עובדים ועוד.

לעיתים משמעות ההסכם מבחינת שני הצדדים החותמים עליו סוג של נקודת ציון להתחלה חדשה ומצד שני יכולה חתימה על הסכם חלוקת ממון וגירושין להיות גם הסכם הפרידה מאותו זוג ממש אלא בפרספקטיבה שונה על ציר הזמן.

משמעות ההסכם הינו סיכום מסוים בין שני גופים, שני אנשים, או גוף מול אדם פרטי ומאגד בתוכו את מערכת היחסים המסוימת אשר נוצרה בין שניהם.

הסכם מהווה אישור לשני הצדדים בדבר זכויותיהם ואף חובותיהם ההדדיים מתוקף ההסכם ומי משני הצדדים אשר מרגיש כי הצד השני מפר את ההסכם או נוהג בניגוד למסוכם בו שהרי מהווה הסכם זה עילה וסיבה ואסמכתא לפניה לבית המשפט על מנת לדון בסעיפי ההסכם ובהפרתו במידה וקרתה.

הסכם בכתב הינו הסכם בתוקף כל עוד הוא חתום ואולם קיימים הסכמים בעל פה שלא נרשמו אלא נאמרו בנוכחות אנשים שיכולים להעיד על כך וכך הופך ההסכם לרשמי.

שתף מאמר:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב pinterest

עוד
מאמרים

הזוגיות

מערכת יחסים זוגית בנויה רובה ככולה על אינטרסים וניצול הדדי אשר היא למעשה מחזיקה את רוב מערכות היחסים אשר מוגדרות כזוגיות וזאת מאחר ואם האינטרס הינו חזק ומשמעותי ומשרת את שני הצדדים אזי יחזיק מעמד וישרוד.

קרא עוד »
איפוק

האיפוק

כל דבר שקשור למילה "יצר" למעשה מורכב ממערכת יחסים מורכבת ומסובכת בין אדם לחברו או בין אדם לעצמו. לדוגמא ניתן בעבורך את הגבר שאינו מסוגל לשלוט ביצרו ושוכב עם אשה נוספת כאשר הוא מודע היטב כי אם אשתו תגלה הוא יגיע בקלות למקום מאוד רע מבחינתו וכל האיזון הזוגי יופר גם בפועל על פני השטח ואולם עצם הגילוי הרי רק יציף את האמת בזכות העובדה כי אותו גבר לא שלט ביצרו.

קרא עוד »
תקשור בנושא הביישנות

הביישנות

הביישנות. דומה כי אין תכונת אופי של האדם אשר מזוהה יותר עם תקופת ילדותו מאשר הביישנות. ואכן ביישנות של אדם מסוים התעצבה ונוצרה אצלו בתקופה

קרא עוד »